written-task (1)

آزمون های بین المللی زبان ایتالیایی

آزمون چیلز


CILS – Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

 

آزمون CILS توسط دانشگاه سیه نا در ایتالیا طراحی شده و در ایتالیا و سایر کشورها توسط این دانشگاه برگزار میگردد. مدرسۀ ايتاليايی در تهران «پيترو دلّا واله » که زیر نظر کنسولگری ایتالیا در تهران فعالیت میکند مسئول برگزاری آزمون زبان ایتالیایی CILS در تهران میباشد و دانشجویان پس از قبولی در این آزمون مجاز به تحصیل در ایتالیا خواهند شد.

ساختار آزمون چیلز

این آزمون دارای 100 نمره میباشد که به پنج مهارت بیست نمره ای  تقسیم میشود و برای قبولی در این آزمون میبایست از هر مهارت حداقل نمره ی 11 را کسب کرد، یعنی حداقل نمره ی قبولی در این آزمون 55 میباشد. پنج مهارت تشکیل دهنده آزمون به شرح زیر است:

Ascoltoشنیداری1
Comprensione della letturaخواندن یا درک مطلب2
Analisi delle strutture di comunicazioneگرامر3
Produzione scrittaنوشتاری (دیکته)4
Produzione oraleمکالمه5
 

 

آزمون چلی

CELI – Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana 

 

آزمون چلی یکی دیگر از آزمون های رسمی و معتبر بین المللی زبان ایتالیایی است. آزمون CELI توسط دانشگاه پروجا در ایتالیا طراحی شده که از نظر کنسولگری ایتالیا در تهران معتبر شناخته میشود. در حال حاظر این آزمون در تهران توسط مجتمع فنی تهران و در اصفهان توسط موسسه سخن سرایان برگزار میشود.

مدارک زبان ایتالیایی مورد تایید سفارت ایتالیا:

CILS – B2
CELI – B2

سطح زبان:

روشی استاندارد در اتحادیه اروپا برای ارزشیابی توانایی افراد در یک زبان خارجی تعریف شده است که در این روش، سطوح ششگانه A1-A2-B1-B2-C1-C2 تعریف شده اند که بعنوان معیار مراکز آموزشی جهت تعیین سطح زبان آموزان مورد استفاده قرار می گیرند. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد.
آزمون CILS در مدرسه ایتالیایی تهران در سطح B2 برگزار میشود.

موسسه هوشمند و مدرن زبان رادین

زبان رادین بهترین آموزشگاه زبان شیراز آموزش حضوری وآنلاین: مکالمه، آیلتس، تافل، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی عربی، ترکی، روسی، اسپانیایی، ایتالیایی ، سوئدی، IELTS Toefl MSRT TOLIMO EPT PTE

Radin-li.com  Radin-li.ir  Radin24.com

شیراز بلوار دانشجو نبش کوچه 7

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *